Get Adobe Flash player

Witamy !

springStadnina IMNO SHETLANDS jest pierwszą stadniną kuców szetlandzkich w Polsce stowarzyszoną w Międzynarodowym Komitecie ds. Hodowli Kuców Szetlandzkich oraz współpracującą ściśle z macierzystą, brytyjską Księgą Stadną Kuców Szetlandzkich. Hodujemy wyłącznie rasowe kucyki szetlandzkie o rodowodach sięgających początków brytyjskiej SPSB (Shetland Pony Stud-Book). Nasza hodowla bazuje na importowanych z Wielkiej Brytanii klaczach z najlepszych linii Transy, Waulkmill i Wells, powszechnie cenionych wśród hodowców szetlandów na całym świecie.

Nasz były ogier czołowy Waulkmill McPhee, posiadający licencję SPSB, był pierwszym w historii polskiej hodowli szetlandów ogierem oficjalnie sprowadzonym do naszego kraju od powstania brytyjskiej księgi stadnej w 1891 roku, a niektórzy z jego męskich potomków kontynuują w naszej stadninie jego dzieło. Kucyki z Imna posiadają przyjazny, idealnie zrównoważony charakter i są nienaganne pokrojowo.

Diana Staveley, międzynarodowy sędzia i była prezes brytyjskiego związku hodowców kuców szetlandzkich powiedziała w czasie przeglądu hodowlanego stadniny w Imnie: "...większość przychówku z Imna śmiało może konkurować z materiałem hodowlanym jaki widuje się na pokazach w Anglii". Podobnego zdania są inni zagraniczni sędziowie z Międzynarodowego Komitetu ds. Hodowli Kuców Szetlandzkich, którzy corocznie przeprowadzają ocenę naszych kucyków.

 

Nasze Championy zaprezentowane podczas oceny kuców szetlandzkich na XXVIII Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.

Copyright © 2012. Imno Shetlands. All Rights Reserveed.

Projekt i wykonanie: WAKROM