Get Adobe Flash player

WAKACJE ? -  ZAPRASZAMY DO IMNA !

pasacePrzyjazd do IMNO SHETLANDS stanowi unikalną szansę dla dzieci i dorosłych bezpośredniego obserwowania kucyków i aktywnego uczestniczenia w życiu stadniny szetlandów. Można więc czesać i głaskać kucyki. Opowiadać bajki źrebakom i brać udział w codziennym obrządku i treningu kucyków wierzchowych i zaprzęgowych. Można jeździć na kucykach (i dużych koniach) na ujeżdżalni i w atrakcyjnym terenie oraz przejechać się bryczką.

Stadnina zajmuje 120 hektarową polanę wśród pięknych, czystych pełnych jagód i grzybów sosnowych lasów w odległości 35 km od morza. O 500 m od stadniny znajduje się leśne jezioro z zagospodarowaną plażą.

Do dyspozycji naszych gości jest wolnostojący dom piętrowy podpiwniczony z ogrodem, boiskiem, miejscem na ognisko, obszerną oranżerią i dużym zadaszonym tarasem. Znajdują się tam kompletnie wyposażone 4 pokoje, kuchnia z lodówką i zamrażarką, łazienka i ... wędzarnia.

Dom położony jest na prywatnym terenie stadniny w części będącej wychowalnią ogierów, w oddaleniu od innych zabudowań stadniny, co gwarantuje całkowitą prywatność. Dodatkową atrakcją jest całodobowe towarzystwo stada pięknych kucyków.wakacje

W bliskim sąsiedztwie jest staw, gdzie można słuchać żab oraz łowić ryby i raki.

Przy okazji, na indywidualne zamówienie, można podszlifować angielski na dowolnym poziomie w ramach "total immersion experience" pod kierunkiem wykładowców uniwersyteckich

WARSZTATY SZETLANDZKIE

Można też uczestniczyć w warsztatach jedno lub kilkudniowych, które mają na celu zapoznanie chętnych z różnymi aspektami zagadnień związanych z kucykami szetlandzkimi.

Tematyka:

  1. Kucyk dla nowicjuszy.
  2. Początki hodowli (historia i ważniejsze stadniny.
  3. Jak i kiedy użytkować kuce szetlandzkie?
  4. Chów kucyków w różnych warunkach.
  5. Pielęgnacja kopyt.
  6. Jakiego kucyka nabyć?
  7. Kucyk dla dziecka - jak można pracować z kucykiem w zależnosci od wieku?
  8. Kucyk dla dorosłych - co robić z kucykiem, z którego nasze dziecko wyrosło?
  9. Teoria i praktyka posiadania kucyka szetlandzkiego.
  10. Wybrane zagadnienia z psychologii i behawioryzmu.

Copyright © 2012. Imno Shetlands. All Rights Reserveed.

Projekt i wykonanie: WAKROM