IX Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich

IX Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich

27 września 2014, Lisówko koło Warszawy

 

show tv

27 września odbyła się coroczna Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich. Spotkaliśmy się już po raz dziewiąty, tym razem w Polskim Pony Klubie w Lisówku koło Warszawy.
Impreza odbyła się na wolnym powietrzu przy wspaniałej, słonecznej pogodzie. Obok stałych uczestników imprezy, mieliśmy przyjemność poznać także hodowców, którzy odwiedzili wystawę i prezentowali swoje kuce po raz pierwszy. Zobaczyć mogliśmy kuce szetlandzkie mini i standard, ogiery, klacze ze źrebiętami i młodzież. Wszystkie kuce były doskonale przygotowane i zaprezentowane przez właścicieli.
Ocena wartości użytkowej kuców, zgodnie z programem hodowlanym Polskiej Księgi Stadnej Kuców Szetlandzkich, była dokonywana podczas pokonywania przez prezentowane kuce dwóch faz pokazu. Pierwszą z nich była wyznaczona keglami serpentyna i przejście przez płachtę, co pozwalało na ocenę temperamentu i posłuszeństwa. Drugą była ocena ruchu w stępie i kłusie zakończona prezentacją kuca na płycie.
Bardzo dobrze zaprezentowały się kuce z ośrodków Avatar  z  Łodzi, Coyoacan ze Smykowa, z Lisówka i z Orpelowa,  starannie przygotowane, czyste i wyczesane, w białych kantarach. Prezentujący kuce, zgodnie z regulaminem, byli ubrani na biało. Po części wystawowej i ocenie nastąpił pokaz kuców użytkowych wierzchem, na długiej wodzy oraz pokaz przebierańców z Pony Klubu.
Serdecznie dziękujemy Państwu Steczowiczom z Pony Klubu w Lisówku za pomoc we współorganizowaniu wystawy i oczywiście przybyłym hodowcom, którzy dołożyli starań, by przepięknie pokazać swe kucyki.

Do pobrania wyniki IX Ogólnopolskiej Wystawy Kuców Szetlandzkich - POBIERZ

b2

 

 

© 2024 Polskie Towarzystwo Kuce Szetlandzkie.

Projekt i wykonanie: StudioAlfa.pl - Strony na Joomla