Ogólnopolska Ocena Kuców Szetlandzkich - 2012

Ogólnopolska Ocena Kuców Szetlandzkich

Łódź, 18 listopada 2012

Ogólnopolska Ocena Kuców Szetlandzkich odbyła się 18 listopada 2012 w Łodzi - ponownie dzięki uprzejmości pana Sławomira Bubasa i jego rodziny w ośrodku "Arabika". Niestety nie wszystkie kuce dojechały, bo cały kraj był spowity gestą mgłą.

Nie zniechęciło to jednak hodowców, którzy przybyli, by wziąć udział w specjalnej edycji oceny kuców szetlandzkich. Specjalnej, bo tym razem sędzia z Shetland Pony Stud Book Society, pani Vivien Hampton, nie tylko oceniała kucyki, ale również przeprowadziła unikalną sesję szkoleniową dla hodowców szetlandów.

Tak więc, zgodnie z programem odbyło sie licencjonowanie ogierów, poglądowa ocena wartości użytkowej kuców oraz warsztaty dla hodowców.

Mogli oni zapoznać się szczegółowo z wszystkimi aspektami związanymi z oceną użytkową kuców szetlandzkich: od tajników ich właściwego przygotowania do takiej oceny do szczegółów punktacji. Oczywiście to wszystko na przykładzie pokazu w ręku przepięknych jak zawsze kucyków szetlandzkich.

Dobrze został wykorzystany czas przewidziany na uzyskanie fachowych odpowiedzi sędziów Międzynarodowego Komitetu ds.Hodowli Kuców Szetlandzkich na pytania związane z oceną oraz praktycznymi problemami utrzymania kucyków szetlandzkich. Tu należy wspomnieć, że do grona sędziów kuców szetlandzkich została zakwalifikowana p.Alicja Zawadowicz. Więc aktualnie są teraz w naszym kraju już dwie osoby, ktore mają uprawnienia do oceny kuców szetlandzkich!

Wyniki oceny 2012 

PLIK DO POBRANIA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez panią Barbarę Zalewską, która od lat, z ogromnym entuzjazmem, stale poświęca swój czas szetlandom i która nie zawiodła i tym razem.

© 2024 Polskie Towarzystwo Kuce Szetlandzkie.

Projekt i wykonanie: StudioAlfa.pl - Strony na Joomla