XI Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich

XI Ogólnopolska Wystawa Kuców Szetlandzkich 

Tegoroczna Wystawa Kuców Szetlandzkich,  już jedenasta z kolei odbyła się w sobotę, 24 września 2016 na terenie Stajni Lawenda pani Pauliny Dąbrowskiej w Dobroniu. 

dekoracja

 

Pragniemy serdecznie podziękować za świetną organizację imprezy, która frekwencją i nastrojem wyróżniła się bardzo pozytywnie wsród dotychczasowych naszych wystaw.

 

Organizatorzy z Dobronia zapewnili doskonałą pogodę, mimo, że prognozy zapowiadały inaczej! Przedstawili też wspanialą menażerię różnych zwierzaków i zorganizowali kilka stoisk co urozmaiciło naszą imprezę.

Słowa podziękowania należą sie też wolontariuszom, których pomoc okazała się nieoceniona, a bardzo została doceniona.

Ciekawe pokazy użytkowania kuców szetlandzkich mogliśmy zobaczyć dzięki Ann van den Broeck, która pokazała swą klaczkę Liza v. St. Medevoort w skokach i ujeżdżeniu, Panu Cybulskiemu z zaprzęgiem Fernando i Fleur i wreszcie Zuzi Waloszczyk, która pokazała jak wiele można nauczyć kucyka w stosunkowo krótkim czasie i chyba nie tylko jej Saragossę Kicin. Dodatkowo wspaniale przedstawiła przebranie „z piekła rodem”!

1

3

4a

4b

 

 

Pan Steven J. Strang, sędzia National Pony Society z Wielkiej Brytanii wyjątkowo wysoko ocenił przedstawiane kuce, co powinno zadowolić hodowców i zachęcić do ponownego udziału w następnych wystawach.

 

Ocena kuców odbyła się w następujących klasach:

•    Źrebięta
•    Młodzież
•    Klacze mini
•    Ogiery

 

A jej wyniki są do pobrania tutaj.

 

 

4


LINK: GALERIA ZDJĘĆ PANA ADAMA ZIELIŃSKIEGO

 

 

© 2024 Polskie Towarzystwo Kuce Szetlandzkie.

Projekt i wykonanie: StudioAlfa.pl - Strony na Joomla